EOS M400 – specjalistyczna wielkogabarytowa maszyna do druku 3D z metalu o polu roboczym 400x400x400mm. Dostępne materiały to m.in.:
Szybkie prototypowanie wykonywane w technologii druku 3D FDM (Fused Deposition Modeling). Polega na warstwowym wytłaczaniu rozgrzanego plastiku, aż do stworzenia elementu na podstawie modelu 3D.
Dostępne są różnorodne materiały w wielu opcjach kolorystycznych:
Piec Nabertherm LH 216/12 o komorze 400x400x400mm. Możliwe są do przeprowadzenia wszelkie obróbki termiczne do 1200°C, tj. hartowanie, odprężanie, starzenie, również w opcji z komorą do azotowania.
Do skanowania 3D wykorzystujemy skaner ręczny Creaform HandySCAN Black Elite do precyzyjnego odtwarzania przestrzennego (inżynierii odwrotnej). Skanowanie może odbywać się z dokładnością nawet do 0,1 mm. Jest to metoda nieniszcząca, dzięki której możliwe jest odtworzenie geometrii obiektów mierzących od kilku milimetrów do kilkunastu metrów lub więcej. Skanowane mogą być drobne elementy, które nie posiadają dokumentacji projektowej, bryły o skomplikowanym kształcie, pojazdy, a nawet całe pomieszczenia. Nie ma ograniczeń co do materiału, jakości powierzchni czy mobilności - dzięki małym gabarytom urządzenia jesteśmy w stanie dostosować się do wszelkich warunków.
Twardościomierz eHandy Esatest firmy Ernst to przenośne, bezprzewodowe urządzenie ręczne do pomiaru twardości metali nawet w miejscach trudnodostępnych. Działa na zasadzie pomiaru rezystancji elektrycznej, która jest funkcją głębokości wejścia wgłębnika (Patent ERNST). Ta innowacyjna technologia nie niszczy powierzchni, dzięki czemu badany element zostaje bez dostrzegalnych ubytków. Badanie może zostać przeprowadzone w dowolnej skali (tj. HB, HV, HR i inne) i zajmuje zaledwie kilka minut. Możliwe jest badanie twardości różnych metali, także w otworach.
Waveline W10 firmy Jenoptik (Hommel-Etamic) jest nową generacją urządzeń do szybkiej i dokładnej kontroli parametrów chropowatości bezpośrednio na linii produkcyjnej, jak i laboratoriach kontroli jakości. Urządzenie składa się z mobilnej głowicy pomiarowej oraz jednostki oceny parametrów z drukarką i stacją dokującą.
Specjalistyczny mikroskop, na którym może zostać przeprowadzona analiza wizualna powierzchni. Dzięki zaawansowanej kamerze i oprogramowaniu możliwy jest m. in. zapis wideo, pomiary artefaktów, wielowarstwowe obrazy 3D oraz złożone obrazy dużego obszaru.
GNR MiniLab 150 – umożliwia analizę pierwiastkową stali niskostopowych, nierdzewnych, chromowych, chromowo-niklowych, żeliw, stali automatowych i narzędziowych, różnych stopów aluminium (m.in. Al-Si, Al-Cu, Al-Si-Cu, Al-niskostopowe) oraz stopów miedzi (mosiądz, brąz, miedź niskostopowa, brązal).
Pokrywanie wyrobów metalowych warstwą niklu. Niklowanie chemiczne elementów do ok. 0,5 m3 warstwą o grubości 25 µm.
Stanowisko do badania trwałości powłok metalicznych SALT-CAB 250. Jest wykorzystywane do oceny powłok próbek w teście ze zmienną temperaturą i wilgotnością wg. ISO 9227, ISO6270, ASTM B11. Test mgły solnej jest najczęściej używany do sprawdzania skuteczności procesu produkcyjnego. Komora korozyjna umożliwia przeprowadzenie testów porównawczych odporności na korozję takich materiałów, jak farby i powłoki. Wykorzystujemy ją m.in. do oceny wytwarzanych przez nas powłok niklowych.
W ofercie dostępne są trzy urządzenia do pomiaru grubości powłok:
Specjalistyczna stacja do statycznych prób ciśnieniowych o mocy 66 kW i wydajności 9-98 dm3/min. pozwalająca na wygenerowanie ciśnienia roboczego do 350 bar (420 bar w piku) przy pełnym zakresie wydajności. Posiadamy również pompę ręczną o ciśnieniu do 1600 bar.
Pozwala to na sprawdzenie wydrukowanych elementów hydraulicznych i weryfikację symulacji przeprowadzonych w programach CAD na etapie projektowania.
Przenośne urządzenie służące do monitorowania czystości i stanu oleju. Umożliwia pomiary zabrudzenia cząstkami stałymi według standardów ISO 4406:1999, SAE AS4059, NAS 1638 i GOST 17216.
Dodatkowy czujnik mierzy zawilgocenie, temperaturę oraz inne parametry oleju.
Pionowe centrum obróbcze CNC, 15kW, 3-osiowe, z czwartą osią dokładaną, o wymiarach stołu roboczego: 950x510mm i maksymalnym obciążeniu stołu: 600kg.
Parametry pracy narzędzi tj. przejazd w osi X/Y/Z: 1000mm/530mm/ 550mm, czy prędkość wrzeciona: 10 000 obr/min z dodatkowym chłodzeniem.
Podstawa maszyny, kolumna, suport, stół roboczy oraz wrzeciennik wykonane są z najwyższej jakości, bardzo solidnych odlewów żeliwnych, dla zapewnienia najwyższej stabilności, sztywności maszyny oraz w celu utrzymywania maksymalnej dokładności obróbki.
Maszyna standardowo wyposażona jest w niezawodny i automatyczny magazyn narzędziowy.
Wielofunkcyjna tokarka CNC, 11kW, o maksymalnej długości toczenia: 500mm i maksymalnej średnicy toczenia: 500mm.
Jednoczęściowe skośne łoże zwiększa sztywność maszyny i ułatwia transport wiórów, a osie X i Z obsługują precyzyjne prowadnice liniowe, co zapewnia wysoką dokładność.
Jesteśmy podekscytowani, mogąc podzielić się z Tobą najnowszymi wiadomościami ze świata druku 3D.
Zapisz się do naszego newslettera, żeby być jednym z pierwszych, którzy dowiadują się o postępach naszego projektu i efektach badań.
Usługi
Realizacja: Verseo